DJ Maniak

Čus lidi, já jsem DJ Maniak vlastním jménem Jan Čadek ;)! Ne jako, že bych byl vyloženej Maniak, ale to šílenství souvisí spíš s hudbou, jako blázen do musiky ;)!

Něco z těch mých těžkých začátků: O hudbu jsem se začal dost zajímat až teprve asi ve 13 letech, ale to jsem ještě nic nekomponoval ani nikde nehrál ;)! V 15 letech jsem si konečně koupil počítač a do ruky se mi dostal program Fast Tracker, byl jsem unesen co všechno to umí a pravděpodobně bych v něm skládal dodnes, kdyby se nestalo to co se stalo :). Kupoval jsem nový počítač a tam ten program už nešel spustit :( ! Nezbývalo mi než se poohlédnout jinde a jako náhodou se mi před více než třemi lety dostal do rukou výborný program Reason 1.0! Z počátku bylo hodně složité pochopit aspoň základy (neměl jsem žádnou příručku ani nic podobného, prostě samouk), ale nakonec jak to už bývá, když u něčeho strávíte spousty času (asi 4 hodiny denně v průměru), jsem to pochopil a začal tvořit. Sem tam se našla nějaká holka co mi nazpívala pár vokálů, ale záhy toho nechaly (asi to chtěly pouze zkusit). Zhruba před rokem se ke mně přidal ještě jeden kluk který si říká Z!P, poměrně dobře umí skládat melodie a právě taky s tímhle klukem v době, kdy jsme si ještě říkali DUO DJs, jsme se zúčastnili soutěže talentů na Fajn rádiu, z počátku to vypadalo dobře strhli jsme jeden rekord v posílaní hlasů a postoupili do finále, ale tam už to tak skvěle nedopadlo a o pár bodíků jsme byli poraženi a skončili na druhém místě ... :(! Pár dní na to se mi ozvaly dvě slečny (Kateřina Nováková a Kateřina Janoušková) jestli ještě hledáme zpěvačky! Nazpívali jsme spolu debutovou písničku s názvem For My Love, která je k dispozici ke staženi ;)! V současné době jsme už 4 a po dlouhém hledaní názvu jsme dospěli k řešení, že si budeme říkat Dance Vision! Na mém kontě už zazářilo hodně skladeb a vy máte možnost stáhnout si ty nejlepší z nejlepších ;)! Stále se pokouším vydat CD, ale nějak se zatím nedaří ... ale kdo si počká ten se dočká ;)! To by bylo z mojí skladatelský minulosti asi vše a teď něco z mojí DJ-ské minulosti ;)!

Je to asi zhruba rok a půl, co mi sestra řekla, ze zná kluka co shání DJ-e na záskok a já jelikož jsem opravdu moc chtěl hrát, tak jsem se s ním spojil, nakoupil jsem si CD a mohl to rozjet ;)! Když jsem poprvé přišel na tu diskotéku, byl jsem zklamaný, byla to spíše hospoda a vybavení taky nestálo za nic! Neměli tam ani strobo, mlhu, scany (mé nejoblíbenější 3 efekty), ale říkal jsem si, že někde se začít musí! Tak jsem tam jezdil každou sobotu hrát v podstatě jen za almužničku na benzin, ale já to nedělal pro peníze, nýbrž z lásky k hudbě! Ale byla tam špatná organizace a po pár neshodách jsme se rozešli a já přestal hrát (neměl jsem kde). Jednou o prázdninách se na mně přijela podívat sestřenka a tak jsme rozhodli, že se zajedeme podívat ve středu do Discoclubu Chechták, kde hrál DJ Majk! Skočil jsem za ním jestli mi nepustí písničku z mého CD! K mému velkému údivu ji pustil takřka hned a nebál se jí ani pustit před lidmi (jako spousta jiných před ním). Tak jsem si v tu chvíli řekl, že je to velkej masér ;)! Asi dva měsíce na to mi zavolal, jestli bych nechtěl hrát v Disko baru u Zvoničky v Hradových Střímelicích, no co vám budu povídat, nadšení bylo veliké a neváhal jsem ani minutku a nabídku jsem přijal! Jen jsem si říkal aby to tam nebylo jako na té předešlé, ale byl jsem velice mile překvapen a zalíbilo se mi tam! Za pár měsíců už to bude rok co mně tam můžete vídat za DJ-ským pultem, samozřejmě ještě spolu s DJ Majkem ;)! Nezůstalo samozřejmě jen u Střímelic, ale hostujeme s DJ Majkem třeba v Diskoclubu Chechták v Sázavě a určitě se podíváme časem i do Shaba nebo Anděla a kdo ví třeba i někam dál a na mnohem větší akce, ale to už by bylo jako věštění z koule ;)

A tak začala má kariéra jak skladatelská tak DJ-ská! Doufám, že jsem vás příliš nenudil mojí historií a že se na mně a DJ Majka přijdete taky někam podívat ;)! Budeme se těšit... Mějte se a smějte se :),

Váš DJ Maniak


[ Zpět ]